Mobil

One UI 2.5 güncellemesi Galaxy S20 serisi için yayınlandı

ONE UI 2.5 arayüz güncellemesi, Samsung tarafından yapılan açıklamalara göre bugünden itibaren Galaxy S20 serisi için yayınlandı.

one-ui-2-5-guncellemesi-galaxy-s20-icin-yayinlandi

Akıllı telefon sektörünün sevilen isimlerinden biri olan Samsung, kısa bir süre önce tanıtımını gerçekleştirdiği Galaxy Note 20 ve Note 20 Ultra modeliyle birlikte, diğer telefonlarında olmayan One UI 2.5 arayüzünü de kullanıma sunmuştu. Bu zamana kadar Galaxy Note 20 serisine özel yayınlanan One UI 2.5, bugünden itibaren Galaxy S20 serisi içinde yayınlanıyor. Yayınlanan bu güncelleme aynı zamanda da Galaxy S20 serisi, Note 20 serisinde yer alan yepyeni özellikleri de sunacak.

One UI 2.5 güncellemesi Galaxy S20 serisi için yayınlandı

One UI 2.5 güncellemesinin; S20, S20+ ve S20 Ultra olmak üzere Galaxy S20 serisinin tamamına sunulduğu belirtelim. Ayrıca diğer günlerde şirket, diğer telefonları içni de yeni arayüzünü yayınlayacağını açıkladı. Böylece markanın bütün telefonları, One UI 2.5’in bütün özelliklerinden yararlanabilecek.

Samsung‘un yayınladığı yeni güncelleme Galaxy S20 serisini sadece estetiksel olarak yenilemiyor; aynı zamanda getirdiği yeni özelliklerle de kullanım deneyimini bir üst seviyeye taşıyor.

One UI 2.5 ile kullanıcıların sahip olacağı ilk yenilik ise Pro Video modu. Bu özellik sayesinde 21:9 formatında 8K 24 FPS video çekebilme özelliğine sahip olacaklar. Diğer yandan yeni güncelleme Galaxy S20 kullanıcılarına, video çekerken telefonun kendi mikrofonunu veya Galaxy Buds kulaklıkların mikrofonunu ses kaynağı olarak gösterebilme özgürlüğü de sunuyor. 

Samsung Notes uygulamasında kullanıcılara, aldığı notları ses kayıtlarıyla senkronize edebilme imkanı da sunuyor. Bu özellik sayesinde ileride almış olduğunuz notu, sesli olarak da dinleyebileceksiniz. Ayrıca Notes uygulaması, PDF dosyalarını direkt olarak içe aktarma ve düzenleme ve birden fazla cihazla notları otomatik olarak senkronize edebilmenin yanı sıra; yeni şablonlar ve arka plan renk seçenekleriyle kullanıcıların karşısına çıkacak.

ONe UI 2.5’in Galaxy S20 serisine getirdiği en heyecan verici yeni özellik şüphesiz ki Dex özelliği oldu. Samsung Dex, ekran paylaşımı özelliğine sahip olan akıllı TV‘lere telefonunuzu kablosuz olarak bağlanmanızı sağlıyor. Ayrıca Dex’i telefonunuzda çoklu parmak hareketleriyle kontrol etmek de mümkün olacak.

 

Kaynak :

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu