Teknobh

Teknoloji Bilişim Haberleri

Harry Potter oyunu 2021’de geliyor

Dünya genelinde hem filmi hemde oyunu bir çok kişi tarafından sevilen Harry Potter’ın yeni oyunu 2021 yılında geliyor. İşte Detaylar

harry-potter-oyunu-2021-de-geliyor

Yayıncı Warner Bros ve geliştirici Avalanche Software, ” oyuncuların sihirbazlar olarak rol almasına, Hogwarts ve çevresini gezebilmesine imkan sağlayan ” yüksek bütçeli bir Harry Potter oyunu üzerinde çalıştıklarını iddia edildi. Bloomberg tarafından bildirilen rapora göre, Harry Potter oyunu 2021’de geliyor, aynı zamanda  yılın sonlarına doğru PlayStation 5 ve Xbox Series X dahil olmak üzere bütün platformlarda olacağı söyleniyor.

Harry Potter oyunu 2021’de geliyor

Hatırlarsanız oyun ile ilgili bazı görüntüler 2018 yılında isimsiz olarak sızdırılmıştı. Raporda bu noktaya da değinen Bloomberg, o günden bugüne yayılan söylentilerin çoğunun gerçeği yansıtmadığını söyledi. Bütün dünyada yaygın olan Koronavirüs salgını ve JK Rowling‘e karşı büyüyen tepki nedeniyle oyunun satış tarihinin ileriye ertelendiğini de söyleniyor. Hatırlarsanız JK Rowling, geçtiğimiz günlerde karakterlerin cinsel tercihlerine ve kamuoyunda yer alan görüşleri garip bir biçimde yorumlaması sebebiyle sosyal medya üzerinde linç girişimi olmuştu.

harry-potter-oyunu-2021-de-geliyor-1

Rowling‘in sonlara doğru yaptığı açıklamada evrene ait bazı detaylar oyuna dahil edilmemiş. Ayrıca oyun üzerinde çalışan bir kişi raporda Rowling‘in oyun içerisine çok az katkısı olduğunu söylemişti. Warner Bros, haziran ayında gerçekleşen E3 2020‘de bir basın toplantısı sırasında yeni Harry Potter oyununu duyurmayı planlamıştı lakin Bloomberg’e göre devam eden Koronavirüs salgını nedeniyle bu duyuru iptal edilmişti.

22 Ağustos tarihinde DC Fandome kapsamında, yeni Batman oyununu açıklanmasının ardından, Harry Potter oyununun da sonraki bir tarihte çıkış yapacağı açıklandı.  Ayrıca bu planlar Rowling’in tutarsız söylemlerinden önce yapılmıştı. Uzun süredir evreni düzgün bir şekilde yansıtan herhangi bir oyun olmadığı konusunu dile getiren Potterhead’lar bu haberle sevineceklermiş gibi görünüyor.

 

Kaynak:

Sosyal Medya'da Paylaş